Penis Protezi

Penis Protezi ( Zevk Çubuğu )

Penis Protezi Nedir ?

Normal ereksiyon sağlayamayan ve diğer tedavi yöntemlerinin başarısız olduğu hastalarda penis içerisine yerleştirilen silikondan yapılmış doğala yakın sert penis sağlayan materyallerdir.

Resim 1 : İki parçalı şişirilebilir protez. Takması kolaydır. Hasta memnuniyeti ve sertleşme kalitesi 3 parçalı olanlar kadar iyi olmayabilir.

 

Resim 2 : Bu protezler tek parçalıdır. Bükülebilirdir. Takması kolay ve daha ucuzdur. Ellerini iyi kullanamayan ileri yaşlı hastalar için daha uygundur.

Resim 3 : Üç parçalı penis protez. Silindir pompa ve rezervuardan oluşur. Görülmeyen tek bir kesi ile yapılabilir. Hasta ve partner memnuniyeti iyidir. Daha pahalıdır.

Kaç çeşit penis protezi vardır?

Üç çeşit penis protezi vardır. Tamamı silikon içeren maddelerden imal edilmiştir. Tek parçalı bükülebilir, iki ve üç parçalı şişirilebilir tipleri vardır.

Piyasada Kaç çeşit penis protezi vardır ?

Halen Türkiye piyasasında kullandığımız iki farklı firmanın protezleri mevcuttur. Bunlar uluslararası kabul görmüş firmalardır. güvenlidir, antibiyotik kaplıdır, enfeksiyon görülme oranı yüzde 3 den düşüktür.

Üç Parçalı Şişirilebilir Penis Protezleri

Bu protezler doğala çok yakın protezlerdir. Hasta ve Partner memnuniyeti yüksektir. Hastalar penislerini istedikleri zaman ereksiyon haline getirirler. Dışarıdan gözüken herhangi bir parça yoktur. Biraz daha pahalıdır.

Tek Parçalı Bükülebilir Penis Protezleri

Bu protezler penisin içine yerleştirilir. Dışarıdan herhangi bir şey gözükmez. Penis karına doğru yatırılarak saklanabilir. Bu protezler hem ucuzdur, hem kolay takılır. Özellikle yaşlı ve ellerini tam olarak kullanamayan hastalar için uygundur.

urethral stricture open surgery

Penis Protezi Kimlere Takılmaz ?

Ereksiyon problemi olmayan, akli dengesi yerinde olmayan, düzenli ilişki kurabileceği partneri olmayan, kişilere penis protezi takılmaz.

Penis Protezi Kimlere Takılmalıdır ?

Normal yollardan sertleşme sağlayamayan, ilaç tedavilerinden yarar görmemiş olan ve penis protezi takılması konusunda istekli olan her yaş grubu hasta bu ameliyatın adaydır.

Hangi tip protez bana uygundur ?

Eğer genç iseniz yada genç hissediyorsanız, doğala yakın olsun istiyorsanız, istediğim zaman sertleştirilip diğer zamanlarda inik olsun istiyorsanız kesinlikle şişirilebilir protez size uygundur. Eğer daha ekonomik olsun, zaten şurada şu kadar ömrüm var, penisim ilişkiye hazır halde olsun, ellerim titriyor şişirilebilir pompayı kullanamam diyorsanız kesinlikle tek parçalı bükülebilir protez size uygundur. Yine de eşiniz ve doktorunuzla birlikte karar vermek gerek.

Protez ameliyatı sonrası vazgeçebilir miyim ?

Protezler penis içerisine yerleştirilir. Dışarıdan görülmez. Diğer tedavi yöntemlerinden memnun iseniz protez düşünmeyin. Değilseniz ve asla ereksiyon sağlayamıyorsanız yada yetersiz ereksiyonla birlikte siz ve eşiniz mutsuzsa protez düşünün. Vazgeçtim beğenmedim derseniz başka da bir tedavi şekli yoktur. Çıkarılması basittir.

Penis Protezinde Risk Faktörleri Nelerdir ?

Penis protezlerinin % 3-5 enfeksiyon riski vardır. Çoğu protez günümüzde antibiyotik kaplıdır. Gelişen enfeksiyon tedavi edilebilir ama nadiren protezin çıkarılması gerekir.

Penis Protezinin Komplikasyonları Nelerdir ?

Enfeksiyon, protezin dışarı veya idrar kanalına çıkması, çıkarılma olasılığı sayılabilir.

Doktor Randevusu Öncesi Neler Yapılmalıdır ?

Hasta bu tedaviye varsa eşi birlikte karar vermelidir. Tedavinin oldukça etkin, hasta ve eş memnuniyet oranının %90 olduğunu bilmeli ve varsa diyabet, kanam bozukluğu gibi hastalıklarının önceden tedavi edilmesi gerekir.

Penis Protezinde Tetkik Yöntemleri Nelerdir ?

Penis protezine karar verilmeden önce penil dopler ultrasonografi, papaverin testi genel kan biyokimyası yapılarak hastalığın kalıcı olduğunun bilinmesi gerekir. Psikiyatri muayenesi gerekli olgularda yapılmalıdır.

Penis protezinde ameliyat nasıl oluyor zor mu ?

Bence en büyük sorun hastanın bu tedaviye karar verme aşamasında yaşamaktadır. Birçok hastanın aklından geçmekte ama daha azı tedavi için doktora gelmektedir. Bunun nedenleri yaşım başım geçmiş, torunlar var evde, el ne der, ya ameliyat olduğum bilinirse gibi kaygılar yaşamaktadır. Bazı hastalarım bunu fıtık ameliyatı olmaya gidiyorum diyerek nazik ve kolay bir şekilde hallederler. Ameliyatlar 1-2 saat sürüyor ve hastalar ertesi gün taburcu ediliyorlar. Tüm ameliyatlarda dışarıdan görülen bir parça yok. Ameliyat yarası gizli yerde oluyor ve kolay fark edilmiyor. Tek parçalı olanlarda 45 dakikada ameliyat bitiyor. Hasta penisini bükerek pantolon altında saklayabiliyor. Diğer şişirilebilir penis protezi tiplerinde de tek kesi kullanıyoruz. Bu protez tiplerinde hastalar sadece ilişki öncesi torbaların kenarına saklanmış pompayı 3-5 defa şişirerek penisi sertleştirip ilişkiye hazır hale getirebiliyorlar. Bu hastaların ve eşlerinin sonuçtan memnun olduklarını sıklıkla görüyoruz. Hatta partnerinden gizli ameliyat olup bu durumunu saklayan hastalarımız dahi vardır. Bu da yöntemin doğala yakın bir yöntem olduğunun kanıtıdır.

Yaşam Stili Önerileri

Ameliyat sonrası 4-6 hafta hastalar normal cinsel aktivitelerine başlayabilirler. Ameliyat sonrası 1-3 kez pansuman gerekebilir.

VİDEOLARIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN YOU TUBE KANALIMA AŞAĞIDAKİ LİNKTEN GİRİŞ YAPABİLİRSİNİZ

 

Önemli Not : Muayene için 0530 318 14 36 ( Asistan ) ile irtibat kurunuz.
Ameliyat konusunda detaylı Bilgi için   ( 0532 254 4136 ) Doktor  ile irtibat kurunuz.
ADRES : KÜÇÜKBAKKALKÖY MH. DUDULLU CD. 23-25B
BRANDİUM REZİDANS R2 BLOK 19.NCU KAT DAİRE 185 ATAŞEHİR-İSTANBUL

 

Protez Dışı Tedaviler İçin :https://www.profcoskunsahin.com/2096-2/erkeklerde-iktidarsizlik/

 

 

26 Comments

 1. Ayhan Özdemir dedi ki:

  1- Ön tetkikler vs dahil toplam fiyat nedir?
  2- Sgk ödüyor mu?
  3- Ankara’da yeriniz ya da şubeniz var mı?
  4- Neticede vücuda yerleştirilen bir şeyler var. Yan etkileri var mı, vücutta sürekli kalacak mı, belirli bir süreden sonra yenilenmesi ya da çıkarılması gerekecek mi?
  5- Yırtılma, patlama gibi sorunlar yaşayan hiç oldu mu?
  Not: Herhangi bir hastalığım yok. Yaş: 53

  • Coşkun Şahin dedi ki:

   Ayhan Bey merhabalar…
   Protezler ömür boyu garantili ürünlerdir…
   Sadece İstanbul’da operasyonları ve muayeneleri gerçekleştiriyorum…
   Fiyat ve ödemelerle alakalı 0532 254 4136 numaralı telefondan beni arayabilirsiniz… Daha detaylı bilgi verebilirim… İyi günler dilerim

 2. mehmet okur dedi ki:

  selam,yaş 66 tek parçalı penis protezi taktırmak istiyorum fiatı ve ameliyat konularında geniş kapsamlı bilgi istiyorum.emekli sigortalıyım.
  saygılarımla
  İnşaat yük müh.
  bursa

  • Coşkun Şahin dedi ki:

   Mehmet bey merhabalar,

   (0532) 254 4136 nolu numaradan direk benimle irtibat kurabilirseniz, daha rahat konuşabiliriz… görüşmek üzere…

 3. Erroll dedi ki:

  Ameliyattan sonra ağtı var mı. Varsa kaç hün sürer. Ağrı keivi kafi midir

 4. Metin dedi ki:

  Merhaba. 38 yaşındayım omur ilik felçlisiyim t10 duyu seviye t5 üç parçalı olan takıldığında yumurtalıklara bir zararı varmı tüp bebek olayına sıkıntısı olurmu. Ve ben 4 saat te bir sonta yardımı ile idrarı boşaltıyorum buna bir zararı olurmu. Ve kalıcı sonta takıldığında idrar kaçağı oluyor bu takıldığında idrar kaçağı söz konusu olurmu idrar yollarında mesanede herhangibi bir enfeksiyon söz konusu olurmu

  • admin admin dedi ki:

   Metin bey merhabalar,
   Penis protezleri ile tak dediğimiz sonda takılması arasında maalesef olumsuz ilişki söz konusu olabiliyor, takılamaz mı takılabilir ancak takılan protezin enfeksiyon riski normal insanlara göre biraz daha fazla oluyor. Bu riski göze almak gerekiyor bir de bu tür hastalarda penise yapılan enjeksiyon tedavileri söz konusudur. Öncelikle bunu düşünmeni öneririm. Bize başvurabilirsiniz, nasıl kullanılacağını öğretiyor ve ilacı hastamıza veriyoruz. Tam bir ereksiyon sağlanıyor bilginiz olsun…

 5. Ahmet dedi ki:

  Kalkmiyan ve sürekli agriyan penise takilabilirmii

  • admin admin dedi ki:

   Ahmet bey merhabalar, öncelikle bu haldeki penisin durumu ile alakalı bir muayene olunmalı ve bu durumun teşhisi konmalıdır. Daha sonra takılacaksa proteze karar verilmelidir.

 6. Hasan erisen dedi ki:

  Merabalar yas 30 sukur ereksiyon sorunum yok ama uc parcali penis protezi taktirmak istiyorum bu mumkunmu acaba.kolay gelsin

  • admin admin dedi ki:

   Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun…
   30 yaş protez için erken olsa da diğer tedavi şekillerinin denenmiş ve başarısız olmuş olduğu biliniyor ise yapılabilir.
   İyi günler dilerim…

 7. MUHAMMET ÇOLAK dedi ki:

  Hocam merhaba ereksiyon için iğneden bahsetmişsiniz.Ben bu iğnenin hangi sıklıkla yapılması gerekir sgk karşılıyormu ücreti nedir ankaraya yollayabilirmisiniz her ilişki öncesi bu iğnenin yapılmasımı gerekli mümkünse bu sorularıma cevap istiyorum yayım 46 ,13 senedir tip1 diyabet hastasıyım çocukluk çağında sağ testis su toplama sebebiyle alındı.Saygılar sunarım

  • admin admin dedi ki:

   Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun…
   Ereksiyon için kombine karışım iğneleri mevcut, haftada bir kez yarım doz yapıldığında 6 aylık tedavinin maliyeti 1000 TL ancak ilk test dozunu bizim yapmamız gerekiyor posta ile ondan sonra gönderebiliriz. Bizimle temasa geçebilirsiniz.
   İyi günler dilerim…

 8. Muhammet ÇOLAK dedi ki:

  peki hocam bu iğne tedavisi ne kadar sürüyor iğneyle sertleşme problemi ortadan kalkan hastalarınız var mı? Kusuruma bakmayın ankarada şok dalga tedavisi oldum ama hiçbir işe yaramadı bu yüzden boşuna para harcamak istemiyorum

  • admin admin dedi ki:

   Muhammet bey merhabalar, geçmiş olsun…
   Penise iğne tedavisi ilk doz başarılı olmuşsa hastaya öğretilerek sürekli hale getirilebilir. Yaklaşık 6 aylık ilaç maliyeti 1.000-2.000 civarıdır.
   Detaylar için iletişime geçebilirsiniz… İyi günler dilerim…

 9. Fikret dedi ki:

  Merhaba benim Diabete Bağlı Sertleşme Bozuklugum var diyabet ilacı kullanıyordum oda fayda etmiyor ssk emeklisiyim tek parca bükülebilir protez maliyeti ne olur ayrıca mayo giydigimde dışarıdan belli olurmu selamlar

  • admin admin dedi ki:

   Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun…
   tek parçalı penis protezleri slip mayo ve üzerine şort giyilerek saklanabilir. Bu şekilde denize girilebilir. Protez, hastane ve ameliyat fiyatı toplamda 17.000 tl

   iyi günler dilerim…

 10. SİNAN dedi ki:

  merhaba yaşım 37 yedi parablejim sürekli takılı sonda kullanıyorum daha önceden sertleşme için dr önerdiği ilaçtan enjekte ediyordum ve serleşme sağlanıyordu fazla enjekte etme sonucu ereksiyon geçmeyince hastanede şırıngayla kan boşaltma işlemi yapıldı ve süngerimsi dokular zarar gördü benim için bu ameliyat uygun mudur ve fiyat alabilir miyim sürekli takılı sondayla kullanılabilir mi

  • admin admin dedi ki:

   Merhabalar öncelikle geçmiş olsun… Penis protezlerinde tek parçalı bükülebilir olanlar sizin için uygundur. Sizinle galiba telefonla görüştük diye hatırlıyorum. Diğer bilgiler için istiyorsanız bize telefonuna ulaşabilirsiniz. İyi günler dilerim…

 11. Komutan lazad dedi ki:

  Hocam merhaba,
  54 yaşındayım. 2016 yılında kapalı cerrahi yöntem ile prostat kanseri ameliyatı oldum. Nekahat döneminde dr tavsiyesi ile 5 mg’lık ilaç kullandım. Benim talihsizliğim 18 yıldır yüksek tansiyon hastasıyım. Malum nedenler dolayısıyla ereksiyon problemi yaşıyorum. Ne gibi bir tavsiyeniz olabilir.

  • admin admin dedi ki:

   Merhabalar çok geçmiş olsun. Penis protezi uygundur ancak talebiniz halinde ondan önce penis içerisinde yapılan enjeksiyonlar denenebilir.

 12. İsmail Toprakcı dedi ki:

  Hocam, kolay gelsin.
  Ben açık prostat ameliyatı oldum.
  Ondan sonra sertleşme sorunu başladı.
  Tek parça protez düşünüyorum.
  Mümkün mü?
  SGK karşılıyor mu?

  • admin admin dedi ki:

   İsmail bey merhabalar geçmiş olsun…
   Sgk bu ameliyatları karşılamıyor maalesef. Tek parçalı protezler için; hastane, protez ve operasyonla alakalı toplam fiyat 17.000 TL.

 13. Ahmet Yilmaz dedi ki:

  Merhabalar
  3 parcali sisirilebilir protez fiyatlari ne kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üç × 3 =

+90(530) 318 1436 +90(532) 254 4136 Yol Tarifi Al